ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10849407
*
nr 1084 9407
Spegel
1930-/40-tal, diameter: 60
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 18:51:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 23:25:44
1
500 kr
23/1 18:11:49
1
700 kr
23/1 18:44:16
2
400 kr
23/1 18:44:16
1
450 kr (Budbetjänt)
23/1 18:45:13
2
500 kr
23/1 18:45:13
1
600 kr (Budbetjänt)
23/1 18:46:08
2
700 kr
23/1 18:46:08
1
700 kr (Budbetjänt)
23/1 18:46:27
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1084 9407
Spegel
1930-/40-tal, diameter: 60
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/1 23:25:44 | 1 | 500 kr |
| 23/1 18:11:49 | 1 | 700 kr |
| 23/1 18:44:16 | 2 | 400 kr |
| 23/1 18:44:16 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 23/1 18:45:13 | 2 | 500 kr |
| 23/1 18:45:13 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 23/1 18:46:08 | 2 | 700 kr |
| 23/1 18:46:08 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 23/1 18:46:27 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



