KONST / Litografier / Litografi 9535267
nr 953 5267
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), båtar, 310/310, signerad, motivet: 40x34
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 6 april 2015
kl 18:12:13
100 kr
150 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman