Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 8559050



*

nr 855 9050


Sven Lingardsz

(f. 1944), Sverige


Färglitografi , Sven Lingardsz, 7/250, 58x46


Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 oktober 2013
kl 20:37:04


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/10 19:48:20 1      Vinnande bud
22/10 20:36:11 2      150 kr
26/10 21:12:07 3      300 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Sven Lingardsz

Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.

Läs mer om Sven Lingardsz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven lingardsz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr