KONST / Litografier / Färglitografi 7437051
*
nr 743 7051
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografi , Roland Svensson (1910-2003), 134/350, motivets mått: 27x42
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:12:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 13:22:34
1
Vinnande bud
25/2 13:30:58
1
justering av budtak
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:37
*
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Roland Svensson
nr 743 7051
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografi , Roland Svensson (1910-2003), 134/350, motivets mått: 27x42
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 13:22:34 | 1 | Vinnande bud |
25/2 13:30:58 | 1 | justering av budtak |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:37