ART / Lithographs / Litograph in colors 15052059
*
nr 1505 2059
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Mårten Andersson (1934-2017), Sweden. Man i eka, unframed. Signed, numbered 1374/1400. Litograph in colors. Sheet: 45x54 cm, Missfärgning i ytterkanten.
LITOGRAPH IN COLORS, Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm. Oramad
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Droit De Suite
Withdrawn
Auction date:
Monday November 28 2022
at 19:23:03
- Artist/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Read more about MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad man i eka mårten andersson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:20
-
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:18
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:54
*
MÃ¥rten Andersson
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
Read more about MÃ¥rten Andersson
nr 1505 2059
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Mårten Andersson (1934-2017), Sweden. Man i eka, unframed. Signed, numbered 1374/1400. Litograph in colors. Sheet: 45x54 cm, Missfärgning i ytterkanten.
LITOGRAPH IN COLORS, Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm. Oramad
Condition: Missfärgning i ytterkanten
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.
| Droit De Suite | |
|---|---|
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday November 28 2022 |
- Artist/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, Swedish painter, born 1934, dead 2017.Read more about MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad man i eka mårten andersson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:20 -
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:18 -
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:54



