![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 9445665
*
nr 944 5665
Harry Wichmann
(1916-1993), Sverige
Färglitografi, Harry Wichmann (1916-1993), 1968, 154/250, Skärgårdsbåtar, motivet: 55 x 36
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 19:20:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:42:04
1
150 kr
22/2 18:37:11
2
250 kr
22/2 21:24:48
3
250 kr
22/2 21:24:48
2
250 kr (Budbetjänt)
23/2 15:07:28
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Läs mer om Harry Wichmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry wichmann litografi litografier litografiskt blad skärgårdsbåtar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Harry Wichmann
nr 944 5665
Harry Wichmann
(1916-1993), Sverige
Färglitografi, Harry Wichmann (1916-1993), 1968, 154/250, Skärgårdsbåtar, motivet: 55 x 36
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 19:42:04 | 1 | 150 kr |
22/2 18:37:11 | 2 | 250 kr |
22/2 21:24:48 | 3 | 250 kr |
22/2 21:24:48 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
23/2 15:07:28 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.Läs mer om Harry Wichmann
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry wichmann litografi litografier litografiskt blad skärgårdsbåtar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12