KONST / Litografier / Färglitografi 10638184
*
nr 1063 8184
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Färglitografi, Hans Arnold (1925-2010), PT, bladets mått: 62x45
Kondition: oramad
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 18:53:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 15:50:58
1
Vinnande bud
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans arnold litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49
*
Hans Arnold
Kondition: oramad
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Hans Arnold
nr 1063 8184
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Färglitografi, Hans Arnold (1925-2010), PT, bladets mått: 62x45
Kondition: oramad
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/10 15:50:58 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
17 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans arnold litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49