![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 11031278
*
nr 1103 1278
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), 158/175, bladets mått: 56x75
Kondition: löst blad
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 20:25:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 22:34:17
1
100 kr
21/4 11:52:59
2
250 kr
21/4 15:44:58
1
200 kr
21/4 15:44:58
2
250 kr (Budbetjänt)
21/4 15:45:07
1
300 kr
23/4 14:25:42
2
400 kr
24/4 20:14:27
3
Vinnande bud
24/4 20:20:26
1
500 kr
24/4 20:20:26
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi félix labisse grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11
*
Felix Labisse
Kondition: löst blad
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Läs om budbetjänten
nr 1103 1278
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), 158/175, bladets mått: 56x75
Kondition: löst blad
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 22:34:17 | 1 | 100 kr |
21/4 11:52:59 | 2 | 250 kr |
21/4 15:44:58 | 1 | 200 kr |
21/4 15:44:58 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
21/4 15:45:07 | 1 | 300 kr |
23/4 14:25:42 | 2 | 400 kr |
24/4 20:14:27 | 3 | Vinnande bud |
24/4 20:20:26 | 1 | 500 kr |
24/4 20:20:26 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi félix labisse grafik litografi litografier litografiskt blad
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11