KONST / Litografier / Färglitografi 13431108
nr 1343 1108
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 49/360. Motivet: 46x55cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:38:17
24/8 17:11:08
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm