KONST / Litografier / Färglitografi 12422185
nr 1242 2185
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 100/360. Motivet: 46x56
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 18 mars 2019
kl 19:04:51
18/3 18:41:34
18 mar