KONST / Litografier / Färglitografi 11241266
*
nr 1124 1266
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2017
kl 20:25:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 17:02:09
1
600 kr
21/8 20:16:59
2
300 kr
21/8 20:16:59
1
350 kr (Budbetjänt)
21/8 20:17:28
2
500 kr
21/8 20:17:28
1
600 kr (Budbetjänt)
21/8 20:17:54
2
700 kr
21/8 20:20:31
1
ledande budet*
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sverige vatten
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Axel Revold
nr 1124 1266
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/8 17:02:09 | 1 | 600 kr |
| 21/8 20:16:59 | 2 | 300 kr |
| 21/8 20:16:59 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 21/8 20:17:28 | 2 | 500 kr |
| 21/8 20:17:28 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 21/8 20:17:54 | 2 | 700 kr |
| 21/8 20:20:31 | 1 | ledande budet* |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk mÃ¥lare och illustratör född 1887, död 1962.Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sverige vatten
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



