KONST / Litografier / Färglitografi 9122125
nr 912 2125
Auguste Herbin
(1882-1960), Frankrike
Färglitografi , Auguste Herbin (1882-1960), Komposition, signerad, 53/150, Stämplad Galerie La Humiére, motivet: 48x63
Auguste Herbin, fransk bildkonstnär född 1882, död 1960.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 september 2014
kl 18:00:14
14/9 19:55:09
15 sep
Auguste Herbin
Läs mer om Auguste Herbin