BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 5806006
*
nr 580 6006
Takarmatur
30-tal, höjd: 60
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 17:54:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 20:30:19
1
Vinnande bud
27/4 12:44:06
2
150 kr
27/4 12:44:36
2
250 kr
27/4 12:45:15
2
350 kr
27/4 15:19:20
3
500 kr
27/4 15:20:00
3
600 kr
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
6345 Plafond
Art Déco, Intarsia. Diameter: 75 cm, saknar glaskupa
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:43
-
6560 Plafond
stjärnhimmel. Diameter: 53 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:54
-
6627 Takarmatur
Bent Boysen för IKEA. Diameter: 58 cm, höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:04
-
6012 Takarmatur
Emaljkupa, Randers, Danmark. Diameter: 26 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:35
-
6623 Takarmatur
Glas, ASEA. Höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:01
-
6624 Takarmatur
Glas. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:34
*
Takarmatur
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6006
Takarmatur
30-tal, höjd: 60
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/4 20:30:19 | 1 | Vinnande bud |
| 27/4 12:44:06 | 2 | 150 kr |
| 27/4 12:44:36 | 2 | 250 kr |
| 27/4 12:45:15 | 2 | 350 kr |
| 27/4 15:19:20 | 3 | 500 kr |
| 27/4 15:20:00 | 3 | 600 kr |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
6345 Plafond
Art Déco, Intarsia. Diameter: 75 cm, saknar glaskupa
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:43 -
6560 Plafond
stjärnhimmel. Diameter: 53 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:54 -
6627 Takarmatur
Bent Boysen för IKEA. Diameter: 58 cm, höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:04
-
6012 Takarmatur
Emaljkupa, Randers, Danmark. Diameter: 26 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:35 -
6623 Takarmatur
Glas, ASEA. Höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:01 -
6624 Takarmatur
Glas. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:34



