KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 8559144
*
nr 855 9144
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Tusch, Gunnar Widholm (1882-1953), Ur Tidskrifter no 48, 1/12 1906, motivets mått: 22 x 17 ca
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 20:07:27
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar widholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
7168 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13
*
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
nr 855 9144
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Tusch, Gunnar Widholm (1882-1953), Ur Tidskrifter no 48, 1/12 1906, motivets mått: 22 x 17 ca
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar widholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
7168 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13



