KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13914112
nr 1391 4112
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Blyerts, Einar Wallquist (1896-1985), kvinna. Signerad, daterad -44. Motivet: 31x23, yttermått inklusive ram:
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 april 2021
kl 20:56:58
17/4 12:12:51
Einar Wallquist
Läs mer om Einar Wallquist