KONST / Ramar / Ram 14303638
*
nr 1430 3638
Ram
ramens innermått: 45x32cm, yttermått inklusive ram: 48x35cm
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 20:55:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 12:27:15
1
100 kr
8/11 20:27:41
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:11
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:55
-
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:59
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:29
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05
*
Ram
nr 1430 3638
Ram
ramens innermått: 45x32cm, yttermått inklusive ram: 48x35cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 12:27:15 | 1 | 100 kr |
8/11 20:27:41 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:11 -
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:55 -
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:59
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:29 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6041 FÃ¥glar
+ skål, Höganäs. Höjd: 4-6 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05