KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15464386

nr 1546 4386

Stig Borglind

(1892-1965), Sverige

Etsning, Årstabron. Bildmått: 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm. Ej signerad

Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 5 juni 2023
kl 20:36:25

5/6 12:39:44 1      Vinnande bud

Stig Borglind

Läs mer om Stig Borglind