KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15992005
nr 1599 2005
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsning, "Riddarhustorget". Signerad, daterad 1927. Bildmått: 22x36 cm, yttermått inklusive ram: 37x50 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 februari 2024
kl 19:42:43
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
19 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Harald Sallberg
Läs mer om Harald Sallberg