KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14666414

nr 1466 6414

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Signerad, daterad 1950, Utsikt mot slussen och södermalm. Bildmått: 26x34, yttermått inklusive ram: 45x53 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 9 maj 2022
kl 20:56:36

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo