KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15502096
nr 1550 2096
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, "Snöplogen". Signerad, daterad -18. Bildmått: 16,5x29 cm, yttermått inklusive ram: 42x52
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:38:23
100 kr
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell