KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13614046
*
nr 1361 4046
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 7/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:35:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 10:51:51
1
100 kr
23/11 08:31:23
2
350 kr
23/11 15:33:35
3
200 kr
23/11 15:33:35
2
250 kr (Budbetjänt)
23/11 15:35:04
3
350 kr
23/11 15:35:04
2
350 kr (Budbetjänt)
23/11 15:35:30
3
400 kr
23/11 15:49:05
4
450 kr
23/11 16:10:37
2
700 kr
23/11 19:14:43
5
600 kr
23/11 19:14:43
2
700 kr (Budbetjänt)
23/11 19:17:41
5
900 kr
23/11 19:20:06
2
900 kr
23/11 19:20:06
5
900 kr (Budbetjänt)
23/11 19:20:26
2
1.000 kr
23/11 19:29:27
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gisèle Celan-Lestrange
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik komposition oramat löst blad
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Gisèle Celan-Lestrange
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange
nr 1361 4046
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 7/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 10:51:51 | 1 | 100 kr |
| 23/11 08:31:23 | 2 | 350 kr |
| 23/11 15:33:35 | 3 | 200 kr |
| 23/11 15:33:35 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 23/11 15:35:04 | 3 | 350 kr |
| 23/11 15:35:04 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 23/11 15:35:30 | 3 | 400 kr |
| 23/11 15:49:05 | 4 | 450 kr |
| 23/11 16:10:37 | 2 | 700 kr |
| 23/11 19:14:43 | 5 | 600 kr |
| 23/11 19:14:43 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 23/11 19:17:41 | 5 | 900 kr |
| 23/11 19:20:06 | 2 | 900 kr |
| 23/11 19:20:06 | 5 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 23/11 19:20:26 | 2 | 1.000 kr |
| 23/11 19:29:27 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gisèle Celan-Lestrange
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik komposition oramat löst blad
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



