KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6878111
*
nr 687 8111
Birger Forsberg
(f. 1922), Sverige
Etsning, Birger Forsberg (f. 1922), -61, 16x24
Birger Forsberg, svensk målare och grafiker född 1922.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2011
kl 19:46:04
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger forsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
*
Birger Forsberg
Birger Forsberg, svensk målare och grafiker född 1922.
nr 687 8111
Birger Forsberg
(f. 1922), Sverige
Etsning, Birger Forsberg (f. 1922), -61, 16x24
Birger Forsberg, svensk målare och grafiker född 1922.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2011 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger forsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47



