GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 17516145
*
nr 1751 6145
Fat
keramik, Riddare. Diameter: 43 cm
Kondition: lagad, skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2025
kl 20:52:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 20:39:16
1
100 kr
15/12 20:43:12
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik riddare
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:39
*
Fat
Kondition: lagad, skadad
nr 1751 6145
Fat
keramik, Riddare. Diameter: 43 cm
Kondition: lagad, skadad
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/12 20:39:16 | 1 | 100 kr |
| 15/12 20:43:12 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik riddare
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:39



