SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 8663017
nr 866 3017
Bägare
Silver, C, P Modin, (1788-1819) Sundsvall, 1797, invändigtt förgylld, höjd: 20 cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 16 december 2013
kl 18:59:49
3.200 kr
3.600 kr
16 dec
silver
Läs mer om silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver