bakg

KONST


    1014 Skulptur

    Alessandro Pianon (1931-1964), Italien. "Pulcino" Vistosi. Höjd: 22,5 cm

    Utrop: 25.000 kr
    Pris just nu 20.000 kr

    Auktionen avslutas
    25 oktober kl 20:20


  • 7454 Affisch
    "Marilyn Monroe". Bildmått: 91x61 cm, yttermått in..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:06
  • 1006 Affisch
    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. USA, Lincoln Ce..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 oktober kl 18:32
  • 6016 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Blue Mist 3"..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:00
  • 7002 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Blue Mist 4"..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:23
  • 6015 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Mossa", mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:12
  • 6006 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "River flow",..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:12
  • 7004 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Sombrero". S..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:46
  • 7012 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "The kings vi..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:18
  • 7005 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Coco Lindsay,..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:57
  • 5566 Akvarell
    Carl Andersson, "Studie", ej signerad. Akvarell, b..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:15
  • 1005 Akvarell
    Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Kalmar kyrka. ..//
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 oktober kl 20:35
  • 7132 Akvarell
    Johan Kahl (1831-1905), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:15

    1005 Akvarell

    Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Kalmar kyrka. Signerad, akvarell, 21x14, yttermått inklusive ram: 39x32 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 oktober kl 20:35


  • 6089 Akvarell
    Kina. Signerad, akvarell, bambu, 75x30, yttermått ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:21
  • 7060 Akvarell
    Neil Cox (f. 1955), Storbritannien. Småfåglar, ca ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:31
  • 6025 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, Bud..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:47
  • 7573 Akvarell
    Ulf Granlund (1947-1987), Sverige. Fjällmotiv, mon..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:59
  • 7351 Akvareller
    2 st, Signerade A Millar, Landskap, 18x34, yttermå..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:10
  • 7097 Blandteknik
    15 st, Bertil Damm (1887-1942), Sverige. Signerade..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:33
  • 2955 Blandteknik
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Man med pumpa,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:46
  • 5564 Blandteknik
    Brita af Klercker (1906-2001), Sverige. Gatuscen. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:12
  • 7011 Blandteknik
    Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Milk and ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:06
  • 7214 Blandteknik
    Gunnar Widholm (1882-1953), Sverige. Signerad, kvi..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:40
  • 7584 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Fågelskrämman"...//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:11
  • 7583 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Grisryttare". S..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:55

    1017 Oljemålning

    Yolande Ardissone (f. 1927), Frankrike. Bymotiv. Signerad. Olja på duk, 32x40cm, yttermått inklusive ram: 51x59cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 oktober kl 18:03


  • 7067 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Pysslingen rese..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:49
  • 7275 Blandteknik
    Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Komposition me..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:56
  • 6450 Blandteknik
    Kristina Grahn (f. 1967), Sverige. Signerad. Bland..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:44
  • 7072 Blandteknik
    Stefan Hedström (f. 1959), Sverige. "Den sköra ind..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:59
  • 7599 Byster
    2 st, Beethoven, gips & konstmassa. Höjd: 27-30 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:17
  • 7103 Carborundumets..
    Karel Appel (1921-2006), Holland. Signerad, numrer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:05
  • 7210 Collage
    Lars Stenstad (f. 1921), Sverige. Signerad, 29x27 ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:12
  • 7312 Dalahäst
    höjd: 19cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:48
  • 7138 Etsning
    Istvan Szönyi (1894-1960), Ungern. Signerad i plåt..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:03
  • 7337 Etsning
    Kolorerad, Oidentifierad konstnär. Signerad. Signe..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:20
  • 7207 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, EA-u..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:47
  • 7080 Etsningar
    2 st, 1800-tal, motiv med ljusstakar. Ej signerade..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:17

    2020 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Zebra ur Stora Zoo, Gustavsberg 1958-1970. Målad och glaserad stengodslera. Längd: 22 cm. Höjd: 22,5

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 19:55


  • 7048 Färgetsning
    Henry Unger (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:21
  • 7160 Färgetsningar
    3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Tr..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:45
  • 6113 Färgkrita
    Jody Mussoff (f. 1952), USA. Sjävporträtt. Signera..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:19
  • 7386 Färglitografi
    "Det inre af Öfverståthållarhuset i Stockholm". Fä..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:02
  • 7063 Färglitografi
    2 st, Carin Ax (1915-2006), Sverige. EA-upplaga (É..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:05
  • 7045 Färglitografi
    Alvar Sunol (f. 1935), Spanien. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:59
  • 7209 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:39
  • 7273 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:38
  • 7359 Färglitografi
    Birgit Skiöld (1923-1982), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:28
  • 7092 Färglitografi
    Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:49
  • 7298 Färglitografi
    Efter Georges Braque, ej signerad. Färglitografi, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:53
  • 7194 Färglitografi
    Eva Boström (f. 1954), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:08

    1006 Affisch

    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. USA, Lincoln Center, 1966, yttermått inklusive ram: 114x76 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 oktober kl 18:32


  • 7267 Färglitografi
    Gerda Åkesson (1909-1992), Sverige. Balett. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:33
  • 6137 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, H..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:11
  • 7024 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:03
  • 7123 Färglitografi
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:18
  • 8050 Färglitografi
    Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signer..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 oktober kl 19:07
  • 7436 Färglitografi
    Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:18
  • 7110 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad e..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:19
  • 7062 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:49
  • 7575 Färglitografi
    Roj Friberg (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:24
  • 7421 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:16
  • 7192 Färglitografi
    Sivert Johansson. Segelbåt. Signerad, numrerad 158..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:11
  • 7269 Färglitografi
    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Vedhög. Signe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:04

    1021 Oljemålning

    Tom Mostyn (1864-1930), England. Gatuscen. Signerad. Olja på duk, 45x55, yttermått inklusive ram: 61x71 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 oktober kl 19:54


  • 7598 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:11
  • 7224 Färglitografier
    2 st, Lars-Erik Ström (1929-2017), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:51
  • 7332 Färglitografier
    2 st, Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:47
  • 7446 Färglitografier
    3 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. 310-uppla..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:33
  • 6004 Foto
    Mark Stenbäck, "Fotografi 2", Signerad, numrerad 1..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:12
  • 5534 Foto
    Peter Lik, 433/450, Sydney Skyscape. Bildmått: 49x..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:25
  • 7010 Gicléetryck
    Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. "Tänkaren". Sig..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:55
  • 7015 Gicléetryck
    Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Dansen". Signe..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:52
  • 7007 Gicléetryck
    Bengt Bengtsson, "Jester". Signerad, numrerad 98/1..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:20
  • 7001 Gicléetryck
    Hans Konnman (f. 1949), Sverige. Motiv från Ålands..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:11
  • 7014 Gicléetryck
    Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Dungeons". Signera..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:41
  • 6009 Gicléetryck
    Jonas Lundh (f. 1965), Sverige. "Kvällsfrid". Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:12

    2053 Skulptur

    Klase Jr, Klas-Göran Klaesson (f. 1945), Sverige. Höjd: 78 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 18:41


  • 7009 Gicléetryck
    Jonas Nilsson (f. 1968), Sverige. "Räv". Signerad,..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:43
  • 6001 Gicléetryck
    Ken Löfgren (f. 1940), Sverige. "Cirkus". Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:12
  • 7008 Gicléetryck
    Stina Bäckman, "Kruset". Signerad, numrerad 26/50...//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:32
  • 7251 Gouache
    Kvinna på släde. Signerad Jegorov. Gouache på kart..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:10
  • 7081 Grafiskt blad
    Oidentifierad konstnär. Motiv med duvor, ca 31x36c..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:58
  • 5606 Grafiskt blad
    Ola Åstrand (f. 1959), Sverige. "Om jag visste väg..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:20
  • 7211 Gravyrer
    2 st, 1700-tal, yttermått inklusive ram: 41x32 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:46
  • 7046 Kopparstick
    3 st, The meeting of Edward V and his brother the ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:52
  • 7047 Kopparstick
    Allais Sculp. Bildmått: 41x51cm, yttermått inklusi..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:26
  • 6009 Litografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Oldenburgs Studio..//
    Utrop: 100 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 oktober kl 19:12
  • 5167 Litografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Oldenburgs Studio..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    1 november kl 20:04
  • 7440 Litografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 184/350..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:25

    7251 Gouache

    Kvinna på släde. Signerad Jegorov. Gouache på kartong, 23x27 cm, yttermått inklusive ram: 40x42 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 19:10


  • 6302 Litografier
    5 st, Fågelmotiv, von Wright, oramade lösa blad. E..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:08
  • 6568 Litografiskt b..
    Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901), Frankrike. ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:43
  • 2909 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Afrikansk by"..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:27
  • 2945 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Aftonrött", m..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:16
  • 2956 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Bergsbyn Conf..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:49
  • 2919 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "By med stugor..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:57
  • 2915 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Den första se..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:45
  • 2931 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Dopet", monog..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:33
  • 2937 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Fabrik i bakg..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:52
  • 2904 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Hur jag tänkt..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:12
  • 2924 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Hus i bergsla..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:12
  • 2930 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Huvudbyggnad ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:30

    7221 Oljemålning

    Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Monosignerad, liljekonvaljer. Olja på duk, 29x25cm, yttermått inklusive ram: 40x36cm

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 19:17


  • 2947 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "I kvällsbelys..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:22
  • 2906 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Intresserade ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:18
  • 2918 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Kvällsstund i..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:54
  • 2944 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Livander", mo..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:13
  • 2954 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Motiv från Su..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:43
  • 2952 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Rå väg". Sign..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:37
  • 2925 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Ryttare", Mon..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:15
  • 2936 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Skridskois Na..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:49
  • 2928 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Vid Hotellet,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:24
  • 2950 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. "Vördnad i nat..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:31
  • 2921 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. By i bergen, m..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:03
  • 2913 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. By i bergen, M..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:39

    2007 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Känguru med unge ur Stora Zoo, Gustavsberg 1966-1979. Höjd: 24 cm. Guldbrun glasyr på brun stengodslera

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 20:35


  • 2943 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Bymotiv, Monog..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:10
  • 2927 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Bymotiv, monog..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:21
  • 2901 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Bymotiv, monog..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:03
  • 2911 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Figurer i land..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:33
  • 2908 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Flyguppvisning..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:24
  • 2940 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Höst i byn, mo..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:01
  • 2939 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Höstdag i Kåks..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:58
  • 2914 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus i bergen. ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:42
  • 2938 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus i landskap..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:55
  • 2922 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus i landskap..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:06
  • 2951 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus i landskap..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:34
  • 2905 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus palmer, mo..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:15

    7584 Blandteknik

    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. "Fågelskrämman". Signerad. Blandteknik, bildmått: 45x30,5 cm, yttermått inklusive ram: 58x43 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 18:11


  • 2907 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus, monograms..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:21
  • 2920 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus, monograms..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:00
  • 2942 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus, Monograms..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:07
  • 2946 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus, monograms..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:19
  • 2941 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. I Stilla bön",..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:04
  • 2902 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Kyrka, Monogra..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:06
  • 2953 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap med h..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:40
  • 2912 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap med h..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:36
  • 2916 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap med h..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:48
  • 2949 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap, Mono..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:28
  • 2933 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap, mono..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:40
  • 2957 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Monogramsigner..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:52

    2066 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods, Beata. Längd: 19,5

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 18:45


  • 2948 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Park, Monogram..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:25
  • 2929 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Parklandskap, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:27
  • 2903 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Stad, Monogram..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:09
  • 2917 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Stuga i landsk..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:51
  • 2910 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Sydländsk by. ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:30
  • 2923 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Sydländskt hus..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:09
  • 2934 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Träd, monogram..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:43
  • 2935 Oljemålning
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Träd, monogram..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:46
  • 7136 Oljemålning
    Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:22
  • 7066 Oljemålning
    Arvid Nilsson (1914-1981), Sverige. Fiskare. Signe..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:40
  • 7065 Oljemålning
    Arvid Nilsson (1914-1981), Sverige. Stockholmsmoti..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:19
  • 7061 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:56

    2046 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Beata ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, längd: 19 cm. Längd: 20 cm

    Utrop: 1.800 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 19:28


  • 7021 Oljemålning
    Bertil Widbrandt (1914-1988), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:45
  • 7057 Oljemålning
    Birger Welander (f. 1916), Sverige. "Sigtuna". Sig..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:18
  • 7058 Oljemålning
    Birger Welander (f. 1916), Sverige. Signerad, "Upp..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:45
  • 7130 Oljemålning
    Börje Hedlund (1909-2005), Sverige. Signerad, båta..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:03
  • 6398 Oljemålning
    Camilo De Valenzuela. Signerad, figur i landskap. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:39
  • 7070 Oljemålning
    Caroline Grinda Christensen (1925-2014), Sverige. ..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:53
  • 7071 Oljemålning
    Caroline Grinda Christensen (1925-2014), Sverige. ..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:21
  • 7069 Oljemålning
    Caroline Grinda Christensen (1925-2014), Sverige. ..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:40
  • 7019 Oljemålning
    Celina Runeborg (1878-1977), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:50
  • 7020 Oljemålning
    Celina Runeborg (1878-1977), Sverige. Stilleben. S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:03
  • 7134 Oljemålning
    Ercole Magrotti (1890-1967), Italien. Lago di Como..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:52
  • 7597 Oljemålning
    Erik Jensen (1908-1986), Sverige. Komposition. Sig..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:34

    7552 Oljemålning

    J Williams. Signerad, daterad 1899, flicka i landskap. Olja på duk, 105x153, yttermått inklusive ram: 117x166 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 20:09


  • 7013 Oljemålning
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Blue sky". S..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:29
  • 6007 Oljemålning
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Pink sky", O..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:12
  • 6012 Oljemålning
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Time to sail..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:12
  • 7212 Oljemålning
    Florence Arven (f. 1952), Frankrike. Gata. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:31
  • 7129 Oljemålning
    Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Signerad. Olj..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:18
  • 7208 Oljemålning
    Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Kornhamnstorg,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:05
  • 7563 Oljemålning
    Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Vinterbild, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:24
  • 7174 Oljemålning
    Gustaf Höglund (1910-1994), Sverige. "Båthus Oxelö..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:13
  • 7122 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:40
  • 7124 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:57
  • 7125 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Utsikt. S..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:46
  • 5308 Oljemålning
    Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, ku..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:03

    7207 Etsning

    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bildmått: 24,5x18,5cm, yttermått inklusive ram: 45x37cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 20:47


  • 7336 Oljemålning
    Harry Harryan (1895-1948), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:48
  • 7334 Oljemålning
    Harry Harryan (1895-1948), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:11
  • 7333 Oljemålning
    Harry Harryan (1895-1948), Sverige. Träd. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:06
  • 7181 Oljemålning
    Helge Lindholm (1922-1996), Sverige. Fåglar. Signe..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:08
  • 7153 Oljemålning
    Henning Hougaard (1922-1995), Räv i vinterlandskap..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:54
  • 7552 Oljemålning
    J Williams. Signerad, daterad 1899, flicka i lands..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:09
  • 7128 Oljemålning
    Konrad Ekdahl-Askim (1910-2002), Sverige. Skogsväg..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:14
  • 7353 Oljemålning
    Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:13
  • 7222 Oljemålning
    Lars-Erik Ström (1929-2017), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:22
  • 7206 Oljemålning
    Lennart Pilotti (1912-1981), Sverige. Signerad, po..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:26
  • 6430 Oljemålning
    Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020, blomsterst..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:23
  • 6434 Oljemålning
    Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020, segelbåtar..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:29

    7546 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad EF, Fåraherde. Olja på duk, 89x148, yttermått inklusive ram: 111x175 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 18:01


  • 6433 Oljemålning
    Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020. Olja på du..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:27
  • 7249 Oljemålning
    Ludvig Richarde (1862-1929), Signerad, 46x54, ytte..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:22
  • 7574 Oljemålning
    Maj Tydén-Jerndahl (1895-1921), Sverige. Stilleben..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:45
  • 6093 Oljemålning
    Martin Sjöblom (1920-2004), Sverige. Tulpaner i va..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:52
  • 7372 Oljemålning
    Max Marcus (1879-1955), Sverige. Kvinna med broder..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:59
  • 7221 Oljemålning
    Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Monosignera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:17
  • 7528 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, 1700-/1800-tal, Fiskargubb..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:48
  • 7196 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. "Meditation". Signerad Hoo..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:25
  • 7157 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad Paris. Olja på..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:30
  • 7133 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, bibliskt moti..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:04
  • 7093 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Brittiska hög..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:53
  • 7059 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ekorre. Signerad T Jansson..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:36

    7528 Oljemålning

    Oidentifierad Konstnär, 1700-/1800-tal, Fiskargubbe. Olja på pappannå, 25x22 cm, yttermått inklusive ram: 29x26 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 19:48


  • 7594 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Fruktstilleben, nutida. Mo..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:54
  • 7355 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kopia efter von Rosen. Tig..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:36
  • 7546 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad EF, Fårah..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:01
  • 7022 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1949, Sk..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:09
  • 7356 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad F Pongolini, häst..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:54
  • 7271 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, interiör med par..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:21
  • 7266 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition, 196..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:25
  • 7592 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition. Olj..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:27
  • 7374 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, P Söderström, na..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:49
  • 5607 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, skogsmotiv. Olja..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:22
  • 7023 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Skördetid. Olja ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:14
  • 5605 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, vintermotiv. Olj..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:17

    7165 Oljemålning

    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Fruktplockare. Signerad. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 65x57 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 20:38


  • 7565 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben. Signerad SH Cla..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:04
  • 6120 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "När..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:53
  • 6119 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Span..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:50
  • 7529 Oljemålning
    Per Sundberg (1887-1968), Sverige. Skog vid vatten..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:08
  • 7064 Oljemålning
    Per Tärnström. Signerad, daterad 1995, "Utsikt frå..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:09
  • 6436 Oljemålning
    Signerad. Olja på duk, "Sienna". Olja på duk, 37x2..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:38
  • 7593 Oljemålning
    Stig Södersten (1906-1979), Sverige. "Solgata Kalm..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:26
  • 7116 Oljemålning
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Studie. Signe..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:44
  • 7091 Oljemålning
    Texana (f 1916), "A Tibetan woman", 1967. Ej signe..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:50
  • 1021 Oljemålning
    Tom Mostyn (1864-1930), England. Gatuscen. Signera..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 oktober kl 19:54
  • 7572 Oljemålning
    Ulf Granlund (1947-1987), Sverige. Familjen. Signe..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:11
  • 7165 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Fruktplockare. S..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:38

    7588 Skulptur

    Oidentifierad konstnär. Drickande kvinna. Signerad. Alabaster, på sockel. Längd: 21 cm. Djup: 18 cm, höjd: 28 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 18:33


  • 7250 Oljemålning
    Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Stilleben. Sig..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:05
  • 1017 Oljemålning
    Yolande Ardissone (f. 1927), Frankrike. Bymotiv. S..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 oktober kl 18:03
  • 6425 Oljemålningar
    5 st, Kina. Signerade. Olja på duk, 36x46cm, oramade
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:14
  • 2932 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus vid fjäll,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:37
  • 2926 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Klippor. Signe..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:18
  • 7331 Pastell
    Carl Brandt. Signerad, daterad 1902. Pastell, 51x3..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:25
  • 7513 Pastell
    Irma Lindqvist (f. 1963), Sverige. "Blekinge-stuga..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:09
  • 4535 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Signerad 1903, Prins Carl ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:26
  • 7143 Ram
    förgylld, ramens innermått: 57x71 cm, yttermått in..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:13
  • 7003 Serigrafi
    Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Stilla Län..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:34
  • 1014 Skulptur
    Alessandro Pianon (1931-1964), Italien. "Pulcino" ..//
    Utrop: 25.000 kr
    Aktuellt bud: 20.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 oktober kl 20:20
  • 7564 Skulptur
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Gla..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:58

    2067 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods, Amalia, höjd, 17 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 20:08


  • 2078 Skulptur
    brevpress, Börje Skohg (1923-2006), Sverige. Gusta..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:03
  • 6169 Skulptur
    Buddha, metall. Höjd: 23 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:29
  • 6419 Skulptur
    England, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 45 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:59
  • 7350 Skulptur
    Gips, Flicka. Höjd: 142cm
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:19
  • 7516 Skulptur
    gips, kvinnohuvud. Höjd: 38 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:23
  • 7184 Skulptur
    Gjutjärn, Karlskoga. Höjd: 20cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:56
  • 7362 Skulptur
    Glas, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:04
  • 2032 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Fågel, Rörstra..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:51
  • 6144 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Fisk, Rörstran..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:18
  • 2026 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:40
  • 7283 Skulptur
    häst. Terrakotta. Längd: 45 cm. Höjd: 34 cm
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:43
  • 7026 Skulptur
    Kanevad, 1976, gjutjärn. Höjd: 31 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:05

    7350 Skulptur

    Gips, Flicka. Höjd: 142cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 20:19


  • 2053 Skulptur
    Klase Jr, Klas-Göran Klaesson (f. 1945), Sverige. ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:41
  • 7577 Skulptur
    Kosta Boda. Längd: 17,5
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:30
  • 2005 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Apa med unge. Gust..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:08
  • 2046 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Beata ur serien AB..//
    Utrop: 1.800 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:28
  • 2045 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna, Gustavsbe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:16
  • 2007 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Känguru med unge u..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:35
  • 2036 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt, Keramikstudi..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:24
  • 2044 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Räv, Gustavsberg. ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:23
  • 2006 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, Keramiks..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:08
  • 2067 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods, Amalia, ..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:08
  • 2066 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods, Beata. L..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:45
  • 2063 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods, Johanna...//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:36

    7594 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Fruktstilleben, nutida. Monogramsignerad. Olja på duk, 79x119, yttermått inklusive ram: 104x144 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 20:54


  • 2064 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods, Johanna...//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:49
  • 2065 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Stengods, Kalle. H..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:43
  • 2020 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Zebra ur Stora Zoo..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:55
  • 7120 Skulptur
    metall. Höjd: 27 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:13
  • 7588 Skulptur
    Oidentifierad konstnär. Drickande kvinna. Signerad..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:33
  • 2047 Skulptur
    Oidentifierad konstnär. Tupp. Stengods. Signerad. ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:47
  • 7051 Skulptur
    Orientalisk, Gudinna. Höjd: 14 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:20
  • 6605 Skulptur
    stengods, Fasantupp, Galley, Danmark. Längd: 47 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:37
  • 2090 Skulptur
    stengods, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna,..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:26
  • 2049 Skulptur
    Tiger, Sovjetunionen USSR, Ryssland. Längd: 30cm, ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:23
  • 6555 Skulptur
    trä, Korea. Längd: 28cm. Höjd: 18cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:22
  • 6423 Skulpturer
    2 st, Asien. Höjd: 13cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:09

    7124 Oljemålning

    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 63x73 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 18:57


  • 7095 Skulpturer
    2 st, Finland. Längd: 16-17 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:41
  • 2008 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lejon ur ser..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:27
  • 7303 Skulpturer
    2 st, Torsten Fridh, terrakotta. Höjd: 16-26 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:58
  • 7443 Skulpturer
    3 st. Konstmassa, kompositörer. Höjd: 15 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:17
  • 6606 Skulpturer
    4 st. Keramik, kvinnor. Höjd: 21 - 24
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:55
  • 7316 Skulpturer
    Ett par. Höjd: 16cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:10
  • 7514 Stenrelief
    Asien, 38x43 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:54
  • 7131 Teckning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad OB, dater..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:46
  • 7438 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:07
  • 7213 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:03
  • 7094 Träsnitt
    Torsten Billman (1909-1989), Sverige. Sign i tryck..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:55
  • 7195 Träsnitt/tusch
    Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Signerad, verrso a ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:35

    7103 Carborundumetsning

    Karel Appel (1921-2006), Holland. Signerad, numrerad 17/130. Bladets mått: 88x66, yttermått inklusive ram: 97x74 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    18 oktober kl 18:05


  • 7149 Tryck
    Marilyn Monroe, pannå, yttermått inklusive ram: 30..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:33
  • Metropol Tipsar
  • 1017 Oljemålning
    Yolande Ardissone (f. 1927), Frankrike. Bymotiv. S..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 oktober kl 18:03
  • 7250 Oljemålning
    Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Stilleben. Sig..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:05
  • 7165 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Fruktplockare. S..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:38
  • 1021 Oljemålning
    Tom Mostyn (1864-1930), England. Gatuscen. Signera..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 oktober kl 19:54
  • 7207 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, EA-u..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:47
  • 1006 Affisch
    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. USA, Lincoln Ce..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    25 oktober kl 18:32
  • 5534 Foto
    Peter Lik, 433/450, Sydney Skyscape. Bildmått: 49x..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 19:25
  • 7546 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad EF, Fårah..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 18:01
  • 7594 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Fruktstilleben, nutida. Mo..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 oktober kl 20:54




Ladda ner broschyr