bakg

KONST


    1010 Skulpturer

    2 st, Wienerbrons, Franz Bergmann. Höjd: 26 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 18:25


  • 6014 Affisch
    Joan Miró (1893-1983), Spanien. Utställningsaffisc..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:12
  • 5201 Africana
    4 delar, inköpt i Kongo. Längd: 15-51 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:41
  • 5007 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Colour tiles..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:51
  • 5006 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Mold". Signe..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:51
  • 5005 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Period". Sig..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:51
  • 6235 Akvarell
    August Olsson. Signerad, akvarell, bladets mått: 1..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:38
  • 5004 Akvarell
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patt..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:51
  • 6043 Akvarell
    Gösta Högardh, "Stenbrott Söndrum". Signerad, date..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:14
  • 6105 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad O Schreÿer, Dalai..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:10
  • 2001 Akvareller
    1 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 20:42
  • 6042 Blandteknik
    2 st, Ann-Marie Enlund (1925-2010), Sverige. Motiv..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:11
  • 1014 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Renar på f..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:22

    3044 Oljemålning

    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad, skogsstig. Olja på duk, 37x51cm, yttermått inklusive ram: 46x61cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:08


  • 1013 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Slädfärd e..//
    Utrop: 3.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:07
  • 6205 Blandteknik
    Orientalisk, 100x38, yttermått inklusive ram: 113x..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:19
  • 6061 Blandteknik
    Sven Gedin (1930-2001), Sverige. "Gröndalskåkar". ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:58
  • 6023 Dalahästar
    5 st, Bemålade. Höjd: 3-43 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:14
  • 6181 Etsning
    Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Bildmått: 22x..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:55
  • 6018 Färgetsning
    Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Figurer. Signer..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:16
  • 6059 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Paris 1986. Signe..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:16
  • 5094 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:42
  • 2002 Färglitografi
    Daniel Stålbrand, Söder Mälarstrand, Stockholm. Si..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:15
  • 6020 Färglitografi
    Elisabeth Jansson (f. 1951), Sverige. Blomsterstil..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:18
  • 6017 Färglitografi
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Sko. Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:09
  • 6019 Färglitografi
    Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Fjädrar. Signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:29

    1009 Oljemålning

    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ballerina. Olja på duk, 60x50, oramad

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:23


  • 6130 Färglitografi
    Mark Powers. Signerad, numrerad 203/1000. Färglito..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:50
  • 6213 Färglitografi
    Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:20
  • 6092 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Motiv från T..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:52
  • 6109 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:33
  • 6108 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Son. Signerad, numr..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:24
  • 5141 Färglitografi
    Waldemar Lorentzon (1899-1984), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:09
  • 6135 Färglitografier
    2 st, Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:03
  • 6249 Färglitografier
    2 st, Oidentifierad konstnär. Signerade, kompositi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:59
  • 6206 Fat/skulptur
    Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. 22x..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:27
  • 5001 Gicléetryck
    Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. "Tänkaren". Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:51
  • 5002 Gicléetryck
    Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Fullmoon". Signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:51
  • 6172 Kolteckning
    Carl Magnus Linqvist, fiskegubbew, 64x78, yttermåt..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:41

    1001 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandringsman, Monogramsignerad TCR. Olja på duk. 91x68 cm. Yttermått inklusive ram: 112x87 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 18:57


  • 4236 Litografi
    Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:22
  • 6256 Oljemålning
    Alain Lopez. Signerad, daterad 1969, Olja på duk, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:41
  • 6047 Oljemålning
    Alfred Hedlund (1884-1930), Sverige. Landskap. Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:18
  • 6107 Oljemålning
    Anders Nilsson, Landskap. Signerad. Olja på duk, 3..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:50
  • 3044 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:08
  • 6037 Oljemålning
    Bertil Weström (f. 1928), Sverige. Buskage. Signer..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:03
  • 1020 Oljemålning
    Ed Adams. Signerad, skeppsporträtt, "skeppet från ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:24
  • 3037 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:26
  • 6129 Oljemålning
    Fabian Lundqvist (1913-1989), Signerad. Olja på du..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:08
  • 2010 Oljemålning
    Folmer Bonnén (1885-1960), Danmark. Signerad, Stoc..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 20:21
  • 6053 Oljemålning
    Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Hamnmotiv med ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:28
  • 6197 Oljemålning
    Göran karlsson, monogramsignerad. Olja på pannå, 8..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:46

    1004 Oljemålning

    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:18


  • 5374 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:39
  • 2004 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:56
  • 5076 Oljemålning
    Harry Harryan (1895-1948), Sverige. Signerad, Stoc..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:10
  • 6176 Oljemålning
    Hjalmar Lundström (1879-1963), Sverige. By. Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:48
  • 6049 Oljemålning
    Ivan Constantin, "Svartlöga". Signerad. Olja på du..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:48
  • 6215 Oljemålning
    J. Vikt: Holst, kopia, V Englund, hundar. Olja på ..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:42
  • 6040 Oljemålning
    John Carlson, "Solvaer". Signerad, daterad 1956. B..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:37
  • 6038 Oljemålning
    John Carlson, Fjällandskap med hästar. Signerad, d..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:37
  • 6039 Oljemålning
    Kay Enk, fabriksområde. Signerad. Olja på duk, 34x..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:15
  • 6048 Oljemålning
    Kjell Guldar, Räv i vinterlandskap. Signerad. Olja..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:35
  • 1009 Oljemålning
    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:23
  • 6230 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:28

    3037 Oljemålning

    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, daterad 1901, blomsterstilleben. Olja på duk, 43x32cm, yttermått inklusive ram: 54x41cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 18:26


  • 1001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandrings..//
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:57
  • 5230 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Hjortar. Signerad AV -37. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:06
  • 6086 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Morgontoilette. Signerad. ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:46
  • 6057 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Pärvenranta, Långholmskana..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:57
  • 6041 Oljemålning
    Olle Carlström (1920-2006), Sverige. Komposition. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:22
  • 1004 Oljemålning
    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:18
  • 5059 Oljemålning
    signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 50x60, ytt..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:04
  • 5296 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956). Efter Bruno Liljefors..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:57
  • 2003 Oljemålning
    Stockholmsmotiv, monogramsignerad, IM, -42. Olja p..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:23
  • 6128 Oljemålning
    Sven Åke Svenson (f. 1942), Sverige. Landskap med ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:29
  • 6198 Oljemålning
    Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Hamnmotiv. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:34
  • 1017 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Sydlän..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:22

    1005 Vas

    Elsa Kock, Hugo Elmqvist gjuteri, Stockholm. Signerad Dec E Kock E Kock, ABE Gjutmetod samt HE. Jugend. Brons, reliefdekor av karpar. Höjd: 15cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 20:06


  • 6073 Oljemålningar
    2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade BH..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:06
  • 6099 Oljemålningar
    3 st, Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Fågelmot..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:18
  • 6072 Oljemålningar
    Oidentifierad konstnär. 2 st, Monogramsignerade, B..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:10
  • 6032 Skulptur
    Asien, Man, trä, bemålad. Höjd: 44 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:44
  • 5175 Skulptur
    brons, Indien. Höjd: 11cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:18
  • 6277 Skulptur
    brons. Höjd: 18cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:48
  • 6187 Skulptur
    glasblock, isbjörnar, Kosta, Vicke Lindstrand (190..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:46
  • 5200 Skulptur
    malakit, 2 delar, inköpt i Kongo. Höjd: 8. 5 cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:41
  • 6102 Skulptur
    metall, "Bergsman". Höjd: 21 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:48
  • 6012 Skulptur
    metall, efter Moreau. Höjd: 52 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:21
  • 5179 Skulptur
    Orientalisk, brons. Höjd: 17cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:22
  • 5238 Skulptur
    Orientalisk, brons. Höjd: 25cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:14

    1013 Blandteknik

    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Slädfärd efter ren. Signerad, daterad 1940. Blandteknik, bildmått: 41x53 cm, yttermått inklusive ram: 44x56

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 18:07


  • 5239 Skulptur
    orientalisk. Höjd: 26cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:15
  • 6103 Skulptur
    porslin, Danmark, flicka. Höjd: 22 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:50
  • 6056 Skulptur
    Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Syende flicka, g..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:35
  • 6210 Skulptur
    Träd, Metall. Längd: 41, höjd: 47 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:09
  • 1010 Skulpturer
    2 st, Wienerbrons, Franz Bergmann. Höjd: 26 cm
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:25
  • 6094 Skulpturer
    3 delar, Nittsjö. Thomas Hellström (1924-2006), Sv..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:14
  • 6065 Träskulptur
    Robert Pettersson. Gubbar. Signerad, daterad -32. ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:46
  • 6058 Träsnitt
    Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Löjtnantshjär..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:10
  • 2005 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:42
  • 2009 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 18:33
  • 2006 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 19:42
  • 2007 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 19:34

    1014 Blandteknik

    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Renar på fjället. Signerad, daterad 1940. Blandteknik, bildmått: 34x42, yttermått inklusive ram: 42x50 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 18:22


  • 2008 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, Ske..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 feb kl 19:08
  • 1005 Vas
    Elsa Kock, Hugo Elmqvist gjuteri, Stockholm. Signe..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:06
  • Metropol Tipsar
  • 1005 Vas
    Elsa Kock, Hugo Elmqvist gjuteri, Stockholm. Signe..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:06
  • 1009 Oljemålning
    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:23
  • 1017 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Sydlän..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:22
  • 1020 Oljemålning
    Ed Adams. Signerad, skeppsporträtt, "skeppet från ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 20:24
  • 1013 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Slädfärd e..//
    Utrop: 3.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:07
  • 3037 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:26
  • 1010 Skulpturer
    2 st, Wienerbrons, Franz Bergmann. Höjd: 26 cm
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:25
  • 1014 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Renar på f..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 18:22
  • 3044 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    31 jan kl 19:08




Ladda ner broschyr