KONST

    1008 Oljemålning

    Leander Engström (1886-1927), Sverige. "Abisko". Signerad, daterad 1909. Litteratur: Palmgren, Nils, "Leander Engström", AB Svensk Litteratur 1947, verket är avbildat på sid 25. Olja på duk, 59x74 cm, yttermått inklusive ram: 64x79 cm. I maj 1909 återkom Leander Engström till Sverige efter en tids studier i Paris och begav sig då till upp till Lappland. De nya idealen från tiden i Frankrike framträder tydligt i det måleri som tillkommer sommaren 1909, redan på vintern återvände han till Paris

    Utrop: 240.000 kr

    11 december kl 18:28

  • 6521 Akvarell
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    4 december kl 19:53
  • 3059 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:46
  • 7020 Akvarell
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 18:10
  • 3078 Akvarell
    Utrop: 300 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:27
  • 3074 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:55
  • 7070 Akvarell
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 19:30
  • 3079 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:25
  • 3036 Akvarell
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:08
  • 3075 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:06
  • 3061 Akvarell
    Utrop: 600 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:48
  • 3048 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:13
  • 3021 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:55

    1010 Blandteknik

    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. "Romantisk bild". Signerad, daterad 1946, bildmått. 37x44 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 62x68 cm

    Utrop: 22.000 kr

    11 december kl 20:27

  • 7284 Akvarell
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 20:20
  • 7261 Akvareller
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 20:30
  • 3033 Blandteknik
    Utrop: 1.500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:55
  • 3023 Blandteknik
    Utrop: 300 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:26
  • 6212 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    4 december kl 19:29
  • 1017 Blandteknik
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 19:22
  • 3019 Blandteknik
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:43
  • 7243 Blandteknik
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 19:26
  • 7309 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 19:11
  • 3024 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:13
  • 3070 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:41
  • 1010 Blandteknik
    Utrop: 22.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:27

    Jan Katowski. Signerad, daterad 1925, vildhästar på tundran. Olja på duk, 104x242 cm, yttermått inklusive ram: 121x260 cm

    Utrop: 7.600 kr

    11 december kl 19:24

  • 6211 Blandteknik
    Utrop: 700 kr

    4 december kl 19:27
  • 5175 Blandteknik
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 18:42
  • 7085 Blandteknik
    signerad, blandteknik, 13,5x9m rym: 26x20 cm
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 20:38
  • 1004 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:12
  • 3041 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:42
  • 4269 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    4 december kl 18:43
  • 3044 Blandteknik
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:06
  • 3020 Blyerts
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:58
  • 3077 Blyerts
    Utrop: 600 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:45
  • 6488 Blyerts
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:58
  • 7263 Blyerts / kolt..
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    4 december kl 20:24
  • 7066 Carborundumets..
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 18:31

    1001 Oljemålning

    Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Stadsmotiv, Signerad. Olja på pannå, 75x120 cm, yttermått inklusive ram: 91x137 cm

    Utrop: 6.600 kr

    11 december kl 18:51

  • 7402 Dalahästar
    2 st. Höjd: 25-34 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    4 december kl 18:36
  • 7090 Emaljmålning
    Anfré Zurawski, Signerad, 26x32 cm, oramad
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:43
  • 3055 Emaljmålning
    Utrop: 800 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:46
  • 7187 Etsning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    4 december kl 18:33
  • 1007 Etsning
    Utrop: 2.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:13
  • 3051 Etsning
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:46
  • 7006 Etsning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    4 december kl 18:25
  • 7264 Etsning
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 19:58
  • 7086 Etsning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 20:41
  • 7065 Etsning
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 19:58
  • 6476 Etsning
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 18:45
  • 7181 Etsning
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 20:18

    6462 Tempera

    Alexander Pilkov. Afrikanska kvinnor, "Teatermask" signerad 1997. Bildmått: 76x58 cm, yttermått inklusive ram: 102x81 cm

    Utrop: 5.000 kr

    4 december kl 18:35

  • 7134 Etsning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:23
  • 6191 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 18:35
  • 2073 Etsning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:36
  • 7240 Etsning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    4 december kl 18:46
  • 3056 Färgetsning
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:56
  • 7211 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:17
  • 2029 Färgetsning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 20:13
  • 6098 Färgetsning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 20:19
  • 3076 Färgetsning
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:08
  • 7068 Färgetsningar
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 19:50
  • 6196 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:58
  • 6027 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 19:18

    1003 Oljemålning

    Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad 89. Olja på duk, 148x115 cm, yttermått inklusive ram: 153x119 cm

    Utrop: 4.000 kr

    11 december kl 18:04

  • 7018 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    4 december kl 19:45
  • 7035 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:35
  • 7238 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 19:03
  • 7130 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 19:58
  • 7034 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    4 december kl 19:41
  • 7078 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 19:19
  • 7067 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 19:42
  • 7032 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    4 december kl 19:29
  • 6195 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:52
  • 7107 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 18:25
  • 3068 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:54
  • 3050 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:13

    3070 Blandteknik

    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 1976, "sommarsaft". Blandteknik, bildmått: 15x20 cm, yttermått inklusive ram: 30x34 cm

    Utrop: 3.000 kr

    11 december kl 18:41

  • 6285 Färglitografi
    Utrop: 700 kr

    4 december kl 19:38
  • 7033 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 20:36
  • 2047 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 18:29
  • 2046 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 18:28
  • 3069 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:48
  • 7183 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 18:50
  • 6147 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 20:20
  • 7036 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    4 december kl 19:47
  • 3063 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:12
  • 7019 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 20:56
  • 6138 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    4 december kl 20:12
  • 3013 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:06

    4269 Blandteknik

    Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Signerad. Olja på pannå, 139xx225 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 157x244 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    4 december kl 18:43

  • 7120 Färglitografi
    Utrop: 2.400 kr

    4 december kl 20:05
  • 2004 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    4 december kl 20:11
  • 2005 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 20:15
  • 7069 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:15
  • 7308 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 18:35
  • 7201 Färglitografi
    Utrop: 300 kr

    4 december kl 19:37
  • 2006 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 18:46
  • 7092 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 20:41
  • 7097 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 20:03
  • 7093 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 20:35
  • 7101 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 18:47
  • 7102 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 19:52

    3085 Oljemålning

    Margarete von Zawadzky (1889-1964), Segelbåtar vid bryggor. Signerad. Olja på duk, 74x69 cm, yttermått inklusive ram: 87x81 cm

    Utrop: 4.000 kr

    11 december kl 20:02

  • 7094 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 18:46
  • 7098 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 20:51
  • 7104 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 18:24
  • 7105 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 20:58
  • 7099 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 19:07
  • 7295 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    4 december kl 18:24
  • 7294 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 20:48
  • 7344 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 18:23
  • 7342 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    4 december kl 19:20
  • 2039 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:53
  • 7296 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 19:54
  • 6496 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:10

    7239 Oljemålning

    Rikard Lindström (1882-1943), Sverige. Båtar i hamn. Signerad. Olja på duk, bildmått: 30x47 cm, yttermått inklusive ram: 40x58 cm

    Utrop: 2.600 kr

    4 december kl 18:02

  • 6501 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:19
  • 3053 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:37
  • 7313 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 18:31
  • 2040 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 19:07
  • 3049 Färglitografi
    Utrop: 300 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:16
  • 7297 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 20:41
  • 7022 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 18:36
  • 7052 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 20:18
  • 7053 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    4 december kl 18:44
  • 6509 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 19:37
  • 6295 Fat
    3 st. Tenn, Firma Svenskt Tenn. Diameter: 21-28 cm
    Utrop: 700 kr

    4 december kl 19:51
  • 7133 Fotografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    4 december kl 20:36

    7234 Oljemålning

    Elias Erdtman (1862-1945), Sverige. Signerad, daterad 1936, Hässjor. Olja på pannå, 56x46 cm, yttermått inklusive ram: 71x62 cm

    Utrop: 2.600 kr

    4 december kl 19:41

  • 7305 Fotoramar
    ett par, mässing, H16 cm
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:23
  • 6375 Gravyrer
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 20:34
  • 7329 Ikon
    nutida, 26x19 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    4 december kl 18:35
  • 7348 Ikon
    Pannå, 1900-tal, 37x30 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    4 december kl 19:58
  • 6203 Kolteckning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:14
  • 6194 Kolteckning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:47
  • 7198 Kolteckning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:37
  • 6504 Kopparstick
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:23
  • 6199 Litografi
    Utrop: 700 kr

    4 december kl 19:04
  • 7394 Litografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 20:32
  • 3016 Litografi
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:56
  • 7041 Litografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 20:44

    7120 Färglitografi

    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, numrerad HC 17/25, daterad 2010. Färglitografi. Bladets mått: 31,5x47,5, oramad

    Utrop: 2.400 kr

    4 december kl 20:05

  • 7100 Litografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:22
  • 7096 Litografi
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 20:07
  • 7095 Litografi
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 19:34
  • 6184 Litografi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:20
  • 7112 Litografier
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 20:40
  • 6085 Litografisk af..
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 18:53
  • 7242 Modefotografier
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 19:48
  • 1006 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:19
  • 3002 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:24
  • 7349 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 20:36
  • 7340 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:19
  • 7339 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:09

    1006 Oljemålning

    Alfred East (1849-1913), Fiskare England. Signerad. Olja på pannå, 42x29 cm, yttermått inklusive ram: 64x50 cm

    Utrop: 3.000 kr

    11 december kl 18:19

  • 3047 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:02
  • 3046 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:42
  • 3062 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:38
  • 1001 Oljemålning
    Utrop: 6.600 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:51
  • 7286 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    4 december kl 18:56
  • 3006 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:52
  • 3010 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:49
  • 3012 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:37
  • 3014 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:44
  • 3037 Oljemålning
    Utrop: 800 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:50
  • 3035 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:01
  • 7343 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    4 december kl 20:16

    3384 Oljemålning

    Emil Neubauer. Signerad, daterad 1916, Kaiser Wilhelm II & Kaiser Franz Josef I. Olja på duk, 68x96 cm, yttermått inklusive ram: 87x114 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    4 december kl 19:35

  • 7091 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:26
  • 3004 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:23
  • 3088 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:48
  • 7083 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 20:21
  • 7234 Oljemålning
    Utrop: 2.600 kr

    4 december kl 19:41
  • 3045 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:27
  • 3008 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:16
  • 7103 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 20:49
  • 7106 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 20:33
  • 3384 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    4 december kl 19:35
  • 7080 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr

    4 december kl 20:18
  • 7401 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 19:38

    3008 Oljemålning

    Elise Bergman (1842-1924), Sverige. Skogsbacke från Bullersta, Södermanland. Monogramsignerad -98. Olja på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 65x55 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    11 december kl 20:16

  • 3027 Oljemålning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:17
  • 3064 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:29
  • 3042 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:10
  • 5057 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:32
  • 3087 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:50
  • 3028 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:42
  • 6505 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:24
  • 7232 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 19:29
  • 7235 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 19:56
  • 1033 Oljemålning
    Utrop: 700 kr

    4 december kl 20:38
  • 3026 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:53
  • 3009 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:53
  • 3089 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:35
  • 7213 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 20:31
  • 1002 Oljemålning
    Utrop: 7.600 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:24
  • 1003 Oljemålning
    Utrop: 4.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:04
  • 1011 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:45
  • 7244 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    4 december kl 20:18
  • 7129 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 19:40
  • 7084 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    4 december kl 19:06
  • 7079 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 20:55
  • 6102 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 20:43
  • 3005 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:20
  • 3080 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:26
  • 3081 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:32
  • 3022 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:10
  • 1008 Oljemålning
    Utrop: 240.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:28
  • 3072 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:55
  • 3057 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:02
  • 6498 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 19:15
  • 3003 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:01
  • 3085 Oljemålning
    Utrop: 4.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:02
  • 3193 Oljemålning
    Utrop: 300 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:44
  • 3054 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:29
  • 3011 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:27
  • 7396 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:57
  • 7288 Oljemålning
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 20:23
  • 7001 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    4 december kl 19:09
  • 7174 Oljemålning
    Utrop: 300 kr

    4 december kl 20:56
  • 7113 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 20:24
  • 7283 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 20:21
  • 7055 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 19:07
  • 7312 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:01
  • 7063 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 19:28
  • 7064 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 19:49
  • 3029 Oljemålning
    Utrop: 800 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:23
  • 3030 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:03
  • 7182 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 18:47
  • 3086 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:42
  • 7239 Oljemålning
    Utrop: 2.600 kr

    4 december kl 18:02
  • 7082 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:24
  • 3060 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    4 december kl 19:07
  • 3052 Oljemålning
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:05
  • 7054 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 20:56
  • 1017 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:42
  • 8005 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:00
  • 6313 Oljemålning
    Utrop: 700 kr

    4 december kl 20:38
  • 7373 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr

    4 december kl 18:07
  • 7237 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 18:18
  • 7173 Pastell
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 19:27
  • 1012 Pastell
    Utrop: 2.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:46
  • 3073 Pastell
    Utrop: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:24
  • 6066 Pasteller
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    4 december kl 19:44
  • 3031 Pasteller
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:02
  • 6198 Serigrafi
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:01
  • 7131 Silkscreen
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 18:34
  • 7372 Skulptur
    1800-tal, brons, Efter antiken. Höjd: 22 cm
    Utrop: 2.000 kr

    4 december kl 19:31
  • 3082 Skulptur
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:42
  • 7459 Skulptur
    keramik, Art Déco. Höjd: 32 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    4 december kl 18:44
  • 6107 Skulptur
    Utrop: 700 kr

    4 december kl 19:06
  • 7121 Skulptur
    patinerad metall. Höjd: 40 cm
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 20:49
  • 7260 Skulpturer
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 18:04
  • 7115 Skulpturer
    2 st, tomtar, keramik. Höjd: 11-17 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    4 december kl 19:51
  • 7155 Skulpturer
    Utrop: 1.000 kr

    4 december kl 20:31
  • 7413 Skulpturer
    Ett par, Putti, nutida, konstmaterial. Höjd: 28,5 cm
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 19:39
  • 7072 Teckningar/akv..
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    4 december kl 19:07
  • 6462 Tempera
    Utrop: 5.000 kr

    4 december kl 18:35
  • 7341 Torrnål
    Utrop: 800 kr

    4 december kl 19:07
  • 6131 Träsnitt
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:34
  • 3025 Träsnitt
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:42
  • 2011 Träsnitt
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    4 december kl 18:53
  • 3065 Träsnitt
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:50
  • 7184 Träsnitt
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 18:57
  • 3043 Tusch
    Utrop: 800 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:46
  • 3015 Tusch
    Utrop: 1.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:06
  • 7362 Utställningsaf..
    Matisse. Bladets mått: 99x63 cm
    Utrop: 600 kr

    4 december kl 20:13
  • 6350 Väggplatta
    Utrop: 500 kr

    4 december kl 19:52
  • 6344 Väggplatta
    Utrop: 700 kr

    4 december kl 19:39
  • 3038 Väggplatta
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:12
  • 7114 Väggskulptur
    Utrop: 1.500 kr

    4 december kl 20:50
  • Metropol Tipsar
  • 1008 Oljemålning
    Utrop: 240.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:28
  • 1001 Oljemålning
    Utrop: 6.600 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:51
  • 1002 Oljemålning
    Utrop: 7.600 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:24
  • 1003 Oljemålning
    Utrop: 4.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:04
  • 1004 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:12
  • 1010 Blandteknik
    Utrop: 22.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 20:27
  • 3070 Blandteknik
    Utrop: 3.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:41
  • 1006 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 18:19
  • 1007 Etsning
    Utrop: 2.000 kr

    om 10 dagar
    11 december kl 19:13