KONST
| Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar • Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick • Konst, övrigt, Tryck m.m. • Litografier • Oljemålningar • Skulptur & konsthantverk • |
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 87x70 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 4.200 kr
2 febuari kl 20:43
9363 Akvarell
Utrop: 600 kr
2 feb kl 18:16 -
9064 Akvarell
Utrop: 800 kr
2 feb kl 20:39 -
9386 Akvarell
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
2 feb kl 18:24
9185 Akvarell
Utrop: 300 kr
2 feb kl 20:17 -
9325 Akvarell
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:06 -
9315 Akvarell
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
2 feb kl 18:45
9066 Akvarell
Utrop: 300 kr
2 feb kl 19:12 -
8070 Blandteknik
Utrop: 500 kr
2 feb kl 20:42 -
9362 Blandteknik
Utrop: 600 kr
2 feb kl 19:03
9022 Blandteknik
Utrop: 800 kr
2 feb kl 18:27 -
9023 Blandteknik
Utrop: 2.000 kr
2 feb kl 20:10 -
1005 Blandteknik
Utrop: 3.000 kr
2 feb kl 20:33
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad 2002. Olja på duk, 100x100 cm, yttermått inklusive ram: 105x105 cm
Utrop: 6.000 kr
Aktuellt bud: 4.000 kr
2 febuari kl 20:13
9080 Blandteknik
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
2 feb kl 19:22 -
9179 Blandteknik
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:13 -
9173 Blyerts
Utrop: 600 kr
2 feb kl 18:24
9183 Etsning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
2 feb kl 19:07 -
9024 Etsning
Utrop: 600 kr
2 feb kl 20:07 -
9327 Etsning
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 600 kr
2 feb kl 20:22
9124 Etsningar
Utrop: 600 kr
2 feb kl 20:18 -
9020 Färgetsning
Utrop: 800 kr
2 feb kl 18:14 -
8061 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 18:59
9025 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
2 feb kl 19:36 -
9233 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 20:08 -
9030 Färglitografi
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 19:13
1010 Konstverk
Allen Jones, "Shoe Box", 7 st litografier + skulptur. Signerad, numrerad 131/200, daterad 1968, bladets mått: 38x28. Höjd: 25 cm
Utrop: 5.000 kr
2 febuari kl 19:08
9091 Färglitografi
Utrop: 800 kr
2 feb kl 18:19 -
9354 Färglitografi
Utrop: 2.000 kr
2 feb kl 19:56 -
9033 Färglitografi
Utrop: 700 kr
2 feb kl 20:49
9314 Färglitografi
Utrop: 800 kr
2 feb kl 20:42 -
9316 Färglitografi
Utrop: 600 kr
2 feb kl 19:12 -
8362 Färglitografi
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 350 kr
2 feb kl 18:19
9332 Färglitografi
Utrop: 600 kr
2 feb kl 19:59 -
9344 Färglitografi
Utrop: 500 kr
2 feb kl 20:09 -
9177 Färglitografi
Utrop: 300 kr
2 feb kl 18:37
9092 Färglitografi
Utrop: 800 kr
2 feb kl 19:09 -
9360 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 19:25 -
8183 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
2 feb kl 18:30
9137 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap med boskap och folkliv, 1700-tal. Olja på duk, 78x99 cm, yttermått inklusive ram: 95x116
Utrop: 4.000 kr
2 febuari kl 20:45
9361 Färglitografi
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:34 -
9431 Färglitografi
Utrop: 1.200 kr
2 feb kl 20:08 -
9065 Färglitografi
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 18:32
9032 Färglitografi
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:47 -
9060 Färglitografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 20:59 -
9078 Färglitografi
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:41
9343 Färglitografi
Utrop: 1.000 kr
2 feb kl 18:53 -
9021 Färglitografi
Utrop: 600 kr
2 feb kl 20:28 -
9131 Färglitografier
Utrop: 2.000 kr
2 feb kl 18:17
9063 Färglitografier
Utrop: 800 kr
2 feb kl 18:24 -
9010 Färglitografier
Utrop: 600 kr
2 feb kl 19:13 -
9349 Färglitografier
Utrop: 1.000 kr
2 feb kl 20:09
9046 Skulptur
brons. Höjd: 59cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
2 febuari kl 18:41
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:24 -
8050 Fotografi
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 18:44 -
8084 Gouache
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:33
9404 Granolitografi
Utrop: 1.200 kr
2 feb kl 20:46 -
9403 Granolitografi
Utrop: 1.500 kr
2 feb kl 19:29 -
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Utrop: 800 kr
2 feb kl 19:15
9242 Ikon
olja på trä, 31x21 cm
Utrop: 800 kr
2 feb kl 18:14 -
1010 Konstverk
Utrop: 5.000 kr
2 feb kl 19:08 -
9029 Kopparstick
Utrop: 600 kr
2 feb kl 18:15
9329 Kopparstick
5 st, yttermått inklusive ram: 66x49 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 20:12 -
9308 Litografi
Utrop: 600 kr
2 feb kl 18:08 -
9055 Miniatyrer
3 st. Höjd: 7-13cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 150 kr
2 feb kl 19:20
9293 Oljemålning
Karl August Schlegel. Signerad, daterad 1921, Fruktförsäljerska. Olja på duk, 91x120 cm, yttermått inklusive ram: 104x133 cm
Utrop: 5.000 kr
2 febuari kl 20:57
9193 Miniatyrmålnin..
2 st, Rokoko-damer. Signerade H Denis, 13,5x9,5 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
2 feb kl 18:12 -
9411 Offsetlitografi
Utrop: 1.000 kr
2 feb kl 18:14 -
9412 Offsetlitografi
Utrop: 1.000 kr
2 feb kl 20:18
9410 Offsetlitografi
Utrop: 800 kr
2 feb kl 20:59 -
8153 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 4.200 kr
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
2 feb kl 18:11
9053 Oljemålning
Utrop: 600 kr
2 feb kl 19:08 -
Utrop: 500 kr
2 feb kl 20:54 -
Utrop: 500 kr
2 feb kl 20:53
9335 Oljemålning
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 400 kr
2 feb kl 18:48 -
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:31 -
9142 Oljemålning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:28
9045 Skulptur
Gino Colognesi, Mercurius, brons. Signerad. Höjd: 53 (saknar gjutarstämplar)
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
2 febuari kl 20:22
9067 Oljemålning
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
2 feb kl 20:36 -
9068 Oljemålning
Utrop: 1.500 kr
2 feb kl 18:15 -
9400 Oljemålning
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
2 feb kl 19:58
9336 Oljemålning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 20:33 -
8030 Oljemålning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:50 -
8139 Oljemålning
Utrop: 6.000 kr
Aktuellt bud: 4.000 kr
2 feb kl 20:13
9293 Oljemålning
Utrop: 5.000 kr
2 feb kl 20:57 -
9171 Oljemålning
Utrop: 600 kr
2 feb kl 20:09 -
9141 Oljemålning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:27
8379 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 350 kr
2 feb kl 19:48 -
8383 Oljemålning
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
2 feb kl 19:56 -
8377 Oljemålning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:46
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. Signerad, daterad -54. "Rö No1" Blandteknik, bildmått: 68x102 cm, yttermått inklusive ram: 87x120 cm
Utrop: 3.000 kr
2 febuari kl 20:33
8381 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 19:51 -
8387 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 20:02 -
8380 Oljemålning
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
2 feb kl 19:50
9174 Oljemålning
Utrop: 600 kr
2 feb kl 20:46 -
8047 Oljemålning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:29 -
9399 Oljemålning
Utrop: 800 kr
2 feb kl 18:27
9398 Oljemålning
Utrop: 600 kr
2 feb kl 20:43 -
9290 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
2 feb kl 19:10 -
9291 Oljemålning
Utrop: 600 kr
2 feb kl 19:55
8364 Oljemålning
Utrop: 700 kr
2 feb kl 18:34 -
9137 Oljemålning
Utrop: 4.000 kr
2 feb kl 20:45 -
9186 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 18:34
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven), ej signerad, akvarell, Kvinnor, 51x62 cm, yttermått inklusive ram: 54x66
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
2 febuari kl 18:24
9181 Oljemålning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:51 -
9172 Oljemålning
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 19:31 -
9087 Oljemålning
Utrop: 600 kr
2 feb kl 18:25
9175 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 19:10 -
8317 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
2 feb kl 20:01 -
9226 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
2 feb kl 19:32
9288 Oljemålning
Utrop: 800 kr
2 feb kl 20:21 -
9182 Oljemålning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:01 -
9088 Oljemålning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:02
9061 Oljemålning
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
2 feb kl 20:14 -
9052 Oljemålning
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 20:47 -
9292 Oljemålning
Utrop: 1.000 kr
2 feb kl 19:49
9180 Oljemålning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:29 -
9294 Oljemålning
Utrop: 1.000 kr
2 feb kl 18:18 -
9209 Oljemålning
Utrop: 600 kr
2 feb kl 18:59
9326 Oljemålning
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
2 feb kl 19:17 -
8031 Oljemålningar
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:55 -
9425 Pastell
Utrop: 500 kr
2 feb kl 18:50
9341 Pastell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
2 feb kl 18:36 -
9073 Skulptur
Aldo Londi (1911-2003), Italien. Häst. Längd: 15cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 600 kr
2 feb kl 19:43 -
9320 Skulptur
Blixt, Höganäs, keramik. Längd: 13 cm, höjd: 10 cm
Utrop: 800 kr
2 feb kl 19:45
9046 Skulptur
brons. Höjd: 59cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
2 feb kl 18:41 -
8128 Skulptur
fabeldjur, Sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
2 feb kl 19:21 -
9045 Skulptur
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
2 feb kl 20:22
8266 Skulptur
gips, bemålad, kvinna. Höjd: 59 cm
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:45 -
7066 Skulptur
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
2 feb kl 19:36 -
9054 Skulptur
höjd: 18cm
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 19:20
9031 Skulptur
Hund. Höjd: 46cm
Utrop: 800 kr
2 feb kl 18:20 -
9090 Skulptur
Jakks, Yoda, Star Wars. Höjd: 46 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
2 feb kl 18:44 -
9188 Skulptur
Katt, Metall, patinerad. Höjd: 26 cm
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 900 kr
2 feb kl 19:37
9395 Skulptur
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 500 kr
2 feb kl 20:02 -
9047 Skulptur
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:17 -
9236 Skulptur
Trä/Papier maché, Gumma, 1800-tal. Höjd: 16 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 19:13
8347 Skulptur
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 18:00 -
9035 Skulptur i glas
Kosta Boda. Signerad. Höjd: 26cm
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
2 feb kl 20:47 -
8318 Skulpturer
2 st, Byster, bemålad gips. Höjd: 24-32
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
2 feb kl 20:02
8087 Skulpturer
2 st, Madonna, sten. Höjd: 14-16 cm
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:07 -
9005 Skulpturer
2 st, Napoleon, Porslin/metall. Höjd: 12,5-20,5
Utrop: 1.000 kr
2 feb kl 20:39 -
9028 Skulpturer
2 st. Höjd: 7-9cm
Utrop: 500 kr
2 feb kl 20:39
9006 Skulpturer
3 st, sten, Inuitkonst. Höjd: 9-17 cm
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 200 kr
2 feb kl 18:04 -
9426 Teckning
Utrop: 500 kr
2 feb kl 19:26 -
9427 Teckningar
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 100 kr
2 feb kl 20:56
9331 Tryck
efter Hundertwasser, yttermått inklusive ram: 54x54
Utrop: 600 kr
2 feb kl 19:03
- Metropol Tipsar
9226 Oljemålning
Utrop: 2.000 kr
2 feb kl 19:32 -
9131 Färglitografier
Utrop: 2.000 kr
2 feb kl 18:17 -
9386 Akvarell
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.600 kr
2 feb kl 18:24
1005 Blandteknik
Utrop: 3.000 kr
2 feb kl 20:33 -
9045 Skulptur
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
2 feb kl 20:22 -
9293 Oljemålning
Utrop: 5.000 kr
2 feb kl 20:57
9046 Skulptur
brons. Höjd: 59cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
2 feb kl 18:41 -
9137 Oljemålning
Utrop: 4.000 kr
2 feb kl 20:45 -
1010 Konstverk
Utrop: 5.000 kr
2 feb kl 19:08