KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 15836194

nr 1583 6194

Armand Rossander

(1914-1976), Sverige

Kolteckning, Växt. Signerad, daterad -57. Bildmått: 38x30 cm, yttermått inklusive ram: 55x45 cm

Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 4 december 2023
kl 18:47:11

Armand Rossander

Läs mer om Armand Rossander