KONST / Litografier / Färglitografi 11731424
*
nr 1173 1424
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Motivet: 41x29
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
1.200 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2018
kl 18:17:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 22:53:34
1
300 kr
1/4 23:16:50
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 1173 1424
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Motivet: 41x29
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.200 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/3 22:53:34 | 1 | 300 kr |
| 1/4 23:16:50 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31



