ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6466240
*
nr 646 6240
Spegel
+ konsolbord, Sent 1800-tal, höjd: 173 resp 75
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2010
kl 19:03:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/6 22:55:47
1
2.000 kr
21/6 08:48:39
2
1.700 kr
21/6 08:49:07
2
2.000 kr
21/6 08:49:33
2
2.200 kr
21/6 18:31:35
3
2.500 kr
21/6 18:36:48
2
2.500 kr
21/6 18:37:14
2
2.700 kr
21/6 18:39:09
3
3.200 kr
21/6 18:56:26
1
3.000 kr
21/6 18:57:31
1
3.500 kr
21/6 18:58:08
3
3.500 kr
21/6 18:58:49
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 646 6240
Spegel
+ konsolbord, Sent 1800-tal, höjd: 173 resp 75
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/6 22:55:47 | 1 | 2.000 kr |
| 21/6 08:48:39 | 2 | 1.700 kr |
| 21/6 08:49:07 | 2 | 2.000 kr |
| 21/6 08:49:33 | 2 | 2.200 kr |
| 21/6 18:31:35 | 3 | 2.500 kr |
| 21/6 18:36:48 | 2 | 2.500 kr |
| 21/6 18:37:14 | 2 | 2.700 kr |
| 21/6 18:39:09 | 3 | 3.200 kr |
| 21/6 18:56:26 | 1 | 3.000 kr |
| 21/6 18:57:31 | 1 | 3.500 kr |
| 21/6 18:58:08 | 3 | 3.500 kr |
| 21/6 18:58:49 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



