KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246591
*
nr 1424 6591
Lennart Börje Vestberg
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Södermalm. Signerad. Olja på duk, 40x70cm, oramad
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2021
kl 20:25:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 21:03:58
1
300 kr
11/10 18:56:42
2
250 kr
11/10 18:56:42
1
300 kr (Budbetjänt)
11/10 18:56:49
2
500 kr
11/10 19:22:34
1
500 kr
11/10 19:22:34
2
500 kr (Budbetjänt)
11/10 19:23:31
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Börje Vestberg
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
Läs mer om Lennart Börje Vestberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Lennart Börje Vestberg
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Börje Vestberg
nr 1424 6591
Lennart Börje Vestberg
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Södermalm. Signerad. Olja på duk, 40x70cm, oramad
Lennart Börje Vestberg, svensk målare född i Styrnäs, Ådalen 1934.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/10 21:03:58 | 1 | 300 kr |
| 11/10 18:56:42 | 2 | 250 kr |
| 11/10 18:56:42 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 11/10 18:56:49 | 2 | 500 kr |
| 11/10 19:22:34 | 1 | 500 kr |
| 11/10 19:22:34 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 11/10 19:23:31 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Börje Vestberg
Lennart Börje Vestberg, svensk mÃ¥lare född i Styrnäs, Ã…dalen 1934.Läs mer om Lennart Börje Vestberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



