Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8078499



*

nr 807 8499


MIXED MEDIA

2 pcs. compositions, signed with monogram, subject size: 19x17,


2 st. kompositioner, Lars Englund, monogramsignerade, motivets mått: 19x17


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1900

Auction date:

Monday February 11 2013
at 18:44:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/2 21:20:10 1      500 kr
10/2 22:55:54 2      1.000 kr
11/2 13:30:05 3      800 kr
11/2 18:37:37 4      1.800 kr
11/2 18:38:36 3      1.400 kr
11/2 18:39:44 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kompositioner lars englund vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr