KONST / Litografier / Litografier 16218303
*
nr 1621 8303
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Signerade ej numrerade, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:31:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 22:10:00
1
100 kr
20/5 19:55:09
2
150 kr
20/5 20:23:24
3
300 kr
20/5 20:25:54
2
250 kr
20/5 20:25:54
3
300 kr (Budbetjänt)
20/5 20:26:19
2
Vinnande bud
20/5 20:27:04
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Peter Dahl
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 1621 8303
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Signerade ej numrerade, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/5 22:10:00 | 1 | 100 kr |
| 20/5 19:55:09 | 2 | 150 kr |
| 20/5 20:23:24 | 3 | 300 kr |
| 20/5 20:25:54 | 2 | 250 kr |
| 20/5 20:25:54 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 20/5 20:26:19 | 2 | Vinnande bud |
| 20/5 20:27:04 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



