KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15232010
nr 1523 2010
Wille Crafoord
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, "Samlar Barndomsminnen", -Gossarna George och Dorian vid Långviken Blidö", monogramsignerad, 2016. Olja på pannå, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 60x47 cm
Wille Crafoord, svensk grammisbelönad svensk kompositör, trubadur, hiphopare och konstnär, född 1966.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:03:09
4.000 kr
4.800 kr
5.000 kr
5.200 kr
20 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Wille Crafoord
Läs mer om Wille Crafoord