ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4947181
*
nr 494 7181
Spegel
med ljusarmar, 1800-tal, längd: 71, höjd: 72
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 23:15:00
1
1.600 kr
4/11 14:58:52
2
1.500 kr
4/11 14:59:28
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 494 7181
Spegel
med ljusarmar, 1800-tal, längd: 71, höjd: 72
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/11 23:15:00 | 1 | 1.600 kr |
| 4/11 14:58:52 | 2 | 1.500 kr |
| 4/11 14:59:28 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



