KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11755633
nr 1175 5633
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1943. Olja på pannå, 36x46 cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 april 2018
kl 19:33:06
16/4 19:28:06