MÖBLER / Bord / Soffbord 11536353

nr 1153 6353

Yngve Ekström

(1913-1988), Sverige

Soffbord, teak, 1950-tal, design: Längd: 130 cm, djup: 78 cm, höjd: 51 cm

Kondition: slitage, fläckar

Yngve Ekström, född 1913, död 1988, svensk möbelformgivare från Småland.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

5.800 kr

måndag 18 december 2017
kl 18:28:46

Yngve Ekström

Läs mer om Yngve Ekström