KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8772311
nr 877 2311
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), porträtt, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 53x71
Kondition: oramade
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
måndag 24 februari 2014
kl 19:13:02
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås