ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13658460
*
nr 1365 8460
Spegel
Teak, Hovmantorp, 112x50 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 20:18:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 09:31:49
1
700 kr
5/12 16:35:14
2
700 kr
5/12 16:35:14
1
700 kr (Budbetjänt)
5/12 16:37:10
2
800 kr
7/12 14:15:05
3
900 kr
7/12 20:12:17
4
1.200 kr
7/12 20:12:46
3
1.100 kr
7/12 20:12:46
4
1.200 kr (Budbetjänt)
7/12 20:13:06
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hovmantorp spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1365 8460
Spegel
Teak, Hovmantorp, 112x50 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/12 09:31:49 | 1 | 700 kr |
| 5/12 16:35:14 | 2 | 700 kr |
| 5/12 16:35:14 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 5/12 16:37:10 | 2 | 800 kr |
| 7/12 14:15:05 | 3 | 900 kr |
| 7/12 20:12:17 | 4 | 1.200 kr |
| 7/12 20:12:46 | 3 | 1.100 kr |
| 7/12 20:12:46 | 4 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 7/12 20:13:06 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hovmantorp spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



