ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4457370
*
nr 445 7370
Spegel
Oval, höjd: 85
Utrop:
100 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2007
kl 17:25:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 11:45:24
1
100 kr
3/1 14:39:32
2
150 kr
4/1 10:51:06
1
200 kr
4/1 10:52:59
2
250 kr
5/1 11:11:42
3
500 kr
5/1 11:14:02
2
350 kr
5/1 11:16:10
2
450 kr
5/1 11:17:14
2
550 kr
6/1 14:51:41
4
800 kr
7/1 10:29:53
3
800 kr
7/1 17:45:24
3
1.200 kr
8/1 15:19:40
5
1.100 kr
8/1 15:19:55
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 445 7370
Spegel
Oval, höjd: 85
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/1 11:45:24 | 1 | 100 kr |
| 3/1 14:39:32 | 2 | 150 kr |
| 4/1 10:51:06 | 1 | 200 kr |
| 4/1 10:52:59 | 2 | 250 kr |
| 5/1 11:11:42 | 3 | 500 kr |
| 5/1 11:14:02 | 2 | 350 kr |
| 5/1 11:16:10 | 2 | 450 kr |
| 5/1 11:17:14 | 2 | 550 kr |
| 6/1 14:51:41 | 4 | 800 kr |
| 7/1 10:29:53 | 3 | 800 kr |
| 7/1 17:45:24 | 3 | 1.200 kr |
| 8/1 15:19:40 | 5 | 1.100 kr |
| 8/1 15:19:55 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



