Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 7618139



*

nr 761 8139


MIXED MEDIA

C Binnington, coast, signerad 1914, 36x52,


C Binnington, kust, signerad 1914, 36x52


Estimate:

600

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday May 28 2012
at 18:17:09


  • Bid history
Time Bidder Bid
26/5 12:55:09 1      150 kr
27/5 07:20:25 2      200 kr
28/5 18:02:27 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik c binnington kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vatten vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr