Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 15978215



*

nr 1597 8215


WATERCOLOUR

Carl Roessler, Danviken Stockholm, 37x44 cm, outer dimensions including frame: 53x59,


Carl Roessler, Danviken Stockholm, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 53x59 cm. Signerad


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 200

Auction date:

Monday February 12 2024
at 18:15:56


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/2 17:53:04 1      100 kr
12/2 18:06:40 2      150 kr
12/2 18:10:57 1      Vinnande bud
12/2 18:12:52 1      justering av budtak


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl roessler danviken stockholm vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:52
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:26
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:57




Ladda ner broschyr