Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggreliefer 11733497



*

nr 1173 3497


Väggreliefer

Ett par, keramik, 1950-tal, Paris, höjd: 50 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 april 2018
kl 18:06:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/4 17:40:43 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt keramik paris väggreliefer
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:13
  • 6384 SkÃ¥l
    Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:36
  • 7120 Urna
    sten. Höjd: 25,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:08
  • 6446 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:09
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:45




Ladda ner broschyr