GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggreliefer 11733497
*
nr 1173 3497
Väggreliefer
Ett par, keramik, 1950-tal, Paris, höjd: 50 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2018
kl 18:06:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 17:40:43
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt keramik paris väggreliefer
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36
-
7120 Urna
sten. Höjd: 25,5 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:09
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45
*
Väggreliefer
nr 1173 3497
Väggreliefer
Ett par, keramik, 1950-tal, Paris, höjd: 50 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/4 17:40:43 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt keramik paris väggreliefer
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36 -
7120 Urna
sten. Höjd: 25,5 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:09 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45



