GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 5064028

nr 506 4028

Anders Bruno Liljefors

(1923-1970), Sverige

Vas, Anders Bruno Liljefors (1923-1970) för Gustavsberg, Sverige 1950-tal, brun och gul glasyr, höjd 10, 5 cm, signerad ”ABL Gustavsberg”

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

måndag 28 januari 2008
kl 16:42:00

15/1 16:02:52 1      Vinnande bud
16/1 16:12:28 1      justering av budtak

  • 28 jan

TEMA H55 och 50-tal

På H55, Helsingborgsutställnin

Läs mer om TEMA H55 och 50-tal

Anders Bruno Liljefors

Läs mer om Anders Bruno Liljefors