Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6285409



*

nr 628 5409


Pastell

Stilleben, sign, 33x28


Utrop:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 mars 2010
kl 18:38:38


  • Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell stilleben vattenfärg
  • 7194 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, interiör, 48x..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:33
  • 7166 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:58
  • 6485 Pasteller
    2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr