KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 16417220
nr 1641 7220
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Pastell, Signerad, "Stormdag vid Ålands hav", 50x63 cm, yttermått inklusive ram: 69x82 cm
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Utrop:
500 kr
måndag 9 september 2024
kl 19:49:55
Erik Osslund
Läs mer om Erik Osslund