![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9298666
*
nr 929 8666
Spegel
Rökfärgat glas, höjd: 147 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 19:33:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 10:33:09
1
300 kr
8/12 15:42:15
2
150 kr
8/12 15:42:15
1
200 kr (Budbetjänt)
8/12 15:42:23
2
250 kr
8/12 15:42:23
1
300 kr (Budbetjänt)
8/12 15:42:30
2
Vinnande bud
8/12 19:21:36
3
400 kr
8/12 19:21:36
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rökfärgat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 929 8666
Spegel
Rökfärgat glas, höjd: 147 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 10:33:09 | 1 | 300 kr |
8/12 15:42:15 | 2 | 150 kr |
8/12 15:42:15 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/12 15:42:23 | 2 | 250 kr |
8/12 15:42:23 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/12 15:42:30 | 2 | Vinnande bud |
8/12 19:21:36 | 3 | 400 kr |
8/12 19:21:36 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rökfärgat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53