ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7596086
*
nr 759 6086
Spegel
förgylld, höjd: 145
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2012
kl 19:36:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 15:42:11
1
200 kr
20/5 11:52:38
2
150 kr
20/5 16:27:12
3
350 kr
21/5 15:22:28
4
Vinnande bud
21/5 16:57:08
5
500 kr
21/5 16:57:45
5
700 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:51
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 759 6086
Spegel
förgylld, höjd: 145
Kondition: (nyproduktion)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/5 15:42:11 | 1 | 200 kr |
| 20/5 11:52:38 | 2 | 150 kr |
| 20/5 16:27:12 | 3 | 350 kr |
| 21/5 15:22:28 | 4 | Vinnande bud |
| 21/5 16:57:08 | 5 | 500 kr |
| 21/5 16:57:45 | 5 | 700 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:51 -
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43



