ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10684442
*
nr 1068 4442
Spegel
120x60
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 18:31:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 23:25:10
1
100 kr
11/11 05:33:51
2
500 kr
12/11 11:25:10
3
300 kr
12/11 11:25:10
2
350 kr (Budbetjänt)
12/11 11:26:52
3
450 kr
12/11 11:26:52
2
500 kr (Budbetjänt)
12/11 11:28:23
3
800 kr
12/11 18:41:27
4
700 kr
12/11 18:41:27
3
800 kr (Budbetjänt)
13/11 10:10:13
4
1.000 kr
13/11 11:43:42
3
1.000 kr
13/11 11:43:42
4
1.000 kr (Budbetjänt)
13/11 11:45:35
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1068 4442
Spegel
120x60
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 23:25:10 | 1 | 100 kr |
11/11 05:33:51 | 2 | 500 kr |
12/11 11:25:10 | 3 | 300 kr |
12/11 11:25:10 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
12/11 11:26:52 | 3 | 450 kr |
12/11 11:26:52 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/11 11:28:23 | 3 | 800 kr |
12/11 18:41:27 | 4 | 700 kr |
12/11 18:41:27 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
13/11 10:10:13 | 4 | 1.000 kr |
13/11 11:43:42 | 3 | 1.000 kr |
13/11 11:43:42 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
13/11 11:45:35 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23