KONST / Litografier / Färglitografier 9366222
nr 936 6222
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 3 st, Lars Norrman (1915-1979), numrerade, motivet: 40x54, 25x43
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 26 januari 2015
kl 19:19:31
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman