Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 11546380



*

nr 1154 6380


Ram

Omkring 1900, ramens innermått: 85x129 cm


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 januari 2018
kl 19:45:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/1 21:09:55 1      1.100 kr
8/1 19:28:48 2      1.100 kr
8/1 19:28:48 1      1.100 kr (Budbetjänt)
8/1 19:29:11 2      1.300 kr
8/1 19:36:50 3      1.400 kr
8/1 19:37:50 3      1.500 kr
8/1 19:38:50 2      1.700 kr
8/1 19:39:32 3      1.800 kr
8/1 19:40:10 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:19




Ladda ner broschyr