Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Colour etching 12332387



*

nr 1233 2387


Kristina Munklinde

(f. 1936), Sverige


Kristina Munklinde (b. 1936), Sweden. "Det finstilta", signed. Subject: 11x16, 5,


COLOUR ETCHING, "Det finstilta", signerad. Motivet: 11x16,5


Kristina Munklinde, Swedish painter, born 1936 .

Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday February 4 2019
at 20:15:17


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/1 09:16:17 1      100 kr
4/2 18:14:27 2      150 kr
4/2 18:18:05 1      200 kr
4/2 20:10:17 3      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Kristina Munklinde

Kristina Munklinde, Swedish painter, born 1936 .

Read more about Kristina Munklinde
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik kristina munklinde svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr